• slidebg1
  APOL MUTFAK
  BİR ÜRÜNÜN DOĞUŞU!
  Bu bir Apol Mutfak hikayesidir
 • slidebg2
  Hayalinizdeki Teknik Çizim veya Prototipi Bizimle Paylaşın
 • slidebg3
  ARGE EKİBİMİZ
  3D Çalışmanızı Hazırlar
  Bize ilettiğiniz teknik çizimlerden yola çıkarak
  ürünün 3 boyutlu modellemesi yapılır.
 • slidebg3
  KALIP TEST SÜRECİ
  3D Modelleme sonrası kalıp çalışmanız yapılır
 • slidebg1
  ÜRÜNÜNÜZ HAZIR...

Poliüretan Nedir ?

Poliüretan, izosiyanat ve polyollerin reaksiyonu sonucu oluşan, kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek, kolay şekillendirilebilen, düşük yoğunluklu plastiklerin genel adıdır.Poliüretanın iki ana bileşeni vardır. Polyoller (Polieter polyoller, Polyester polyoller) ve İzosiyanatlar (MDI, TDI veya değişik oranlarda karışımları). Bu iki ana bileşenin yanında kullanım alanlarına göre değişik poliüretan katkıları da kullanılır. Devamı

Kimler İçin Üretiyoruz ?

Poliüretan, çeşitli sektörlerde ve çalışma alanlarında kendine yer bulan eşsiz bir malzemedir. Hayatımızın hemen her alanında direk veya dolaylı olarak poliüretan ve/veya türevi ürünleri görebiliriz. Özellikle otomotiv, izolasyon, ayakkabı, mobilya, gibi sektörlerde sıklıkla kullanılması yanında son yıllarda medikal sektördeki kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır.
Devamı

Nasıl Üretiyoruz ?

Akuapol Poliüretan olarak kalıplanmış soğuk döküm, esnek poliüretan süngerler, entegral poliüretanlar ve viskoelastik süngerlerin üretimi yapıyoruz. Üretilmesi talep edilen ürünün önce teknik resmine, 3D CAD çizimine veya varsa bir adet prototipine ihtiyaç duyuyoruz. Bu aşamadan sonra müşterimizden aldığımız verilerle ürünün bir adet modelini üretip, bu modelin müşterimizden onayını alıyoruz.
Devamı

Poliüretan Özellikleri

Poliüretan Yoğunluğu: Dansite yani yoğunluk, birim hacme düşen ağırlık olarak tanımlanır ve kg/m3 ya da gr/dm3 cinsinden ölçülür. Esnek Sünger Poliüretanın en önemli özelliklerinden biri olup dayanıklılık ve destek gücünü etkiler. Yüksek yoğunluklu ürünler, orijinal özelliklerini daha uzun süre korurlar.
Devamı

Gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz mi var ? Lütfen bize ulaşın...