• slidebg1
  • slidebg2
  • slidebg3

Poliüretan Nedir ?

Poliüretan, izosiyanat ve polyollerin reaksiyonu sonucu oluşan, kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek, kolay şekillendirilebilen, düşük yoğunluklu plastiklerin genel adıdır.Poliüretanın iki ana bileşeni vardır. Polyoller (Polieter polyoller, Polyester polyoller) ve İzosiyanatlar (MDI, TDI veya değişik oranlarda karışımları). Bu iki ana bileşenin yanında kullanım alanlarına göre değişik poliüretan katkıları da kullanılır. Devamı

Kimler İçin Üretiyoruz ?

Poliüretan, çeşitli sektörlerde ve çalışma alanlarında kendine yer bulan eşsiz bir malzemedir. Hayatımızın hemen her alanında direk veya dolaylı olarak poliüretan ve/veya türevi ürünleri görebiliriz. Özellikle otomotiv, izolasyon, ayakkabı, mobilya, gibi sektörlerde sıklıkla kullanılması yanında son yıllarda medikal sektördeki kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır.
Devamı

Nasıl Üretiyoruz ?

Akuapol Poliüretan olarak kalıplanmış soğuk döküm, esnek poliüretan süngerler, entegral poliüretanlar ve viskoelastik süngerlerin üretimi yapıyoruz. Üretilmesi talep edilen ürünün önce teknik resmine, 3D CAD çizimine veya varsa bir adet prototipine ihtiyaç duyuyoruz. Bu aşamadan sonra müşterimizden aldığımız verilerle ürünün bir adet modelini üretip, bu modelin müşterimizden onayını alıyoruz.
Devamı

Poliüretan Özellikleri

Poliüretan Yoğunluğu: Dansite yani yoğunluk, birim hacme düşen ağırlık olarak tanımlanır ve kg/m3 ya da gr/dm3 cinsinden ölçülür. Esnek Sünger Poliüretanın en önemli özelliklerinden biri olup dayanıklılık ve destek gücünü etkiler. Yüksek yoğunluklu ürünler, orijinal özelliklerini daha uzun süre korurlar.
Devamı

Gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz mi var ? Lütfen bize ulaşın...